Російський суд вирішує долю української дитини: передати з Находки в “ДНР”

Дата: 01 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У Росії суд Центрального районного суду міста Хабаровська ухвалив передати 9-річну дівчинку від української матері, яка живе за російською посвідкою на проживання в місті Находка Приморського краю, українському батькові, який живе в Донецьку на території так званої “Донецької Народної Республіки”.

Про це розповів Центру інформації про права людини російський правозахисник, юрист фонду “Громадський вердикт”, член Громадської спостережної комісії в республіці Комі Ернест Мезак, який отримав цю інформацію від активістів у Находці.

За його словами, таке рішення суд ухвалив 16 серпня 2016 року, а 12 жовтня Хабаровський крайовий суд не задовольнив апеляцію матері і залишив це рішення в силі.

“Суд вважає, що мати, забравши дівчинку в січні 2016 року з Донецька в Находку, здійснила міжнародне викрадення дитини з території України в обхід законів України (ось в Україні здивуються тому, що в Донецьку ще діють якісь її закони), і тепер у найвищих інтересах дитини – повернути дівчинку в “Донецьку Народну Республіку”. Тобто на територію, контрольовану незаконними збройними формуваннями, де немає ефективних систем охорони здоров’я, соціального забезпечення та судового контролю, і де не виконуються міжнародні договори України у сфері прав людини (зокрема, матері дитини не буде забезпечено “права доступу”, як воно гарантоване Гаазькою Конвенцією про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року)”, – пише Мезак на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, у своєму рішенні суд зазначив, що “періодичне ведення військових дій у різних населених пунктах на території України, не є винятком, пов’язаним з дуже серйозним ризиком шкоди для дитини”.

А переконання відповідача про те, що дитина хоче проживати з матір’ю і не хоче повертатися до батька, який її часто лає, не можуть бути прийняті судом, оскільки “предметом спору не є рішення про місце проживання дитини при окремому проживанні батьків, а рішення про повернення дитини до країни, з якої вона був неправомірно вивезена”.

За словами Мезака, реально допомогти матері й дитині може тільки термінове звернення до Європейського суду з прав людини.

“За ідеєю, треба ще дві касаційні інстанції пройти, але, з огляду на специфіку ситуації, їх не можна розглядати як ефективні засоби правового захисту в цій ситуації”, – говорить Мезак.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: