Роскомнагляд штрафує медіа за публікацію посилання з нецензурною лайкою

Дата: 20 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Роскомнагляд штрафує російські медіа, які розміщують у себе в матеріалах гіперпосилання, що містять нецензурну лайку. 

Про ситуацію розповіло видання “Дождь”.

Регулятор притягає ЗМІ до адміністративної відповідальності, посилаючись на статтю щодо “виготовлення або поширення продукції засобу масової інформації, що містить нецензурну лайку”. 

Практика притягання до відповідальності за розміщення гіперпосилань з нецензурною лайкою обурила низку провідних видань у Росії. Так, головні редактори “Дождя”, “Нової газети”, “Еха Москви” і Forbes, звернулися до голови відомства Олександра Жарова, аби той пояснив позицію органу. У листі журналісти наголосили, що дії Роскомнагляду порушують свободу слова та навіть російські закони. 

“Здійснювати постійний контроль вмісту сторонніх інтернет-сайтів не передбачено ні російським законодавством, ні завданнями професійної діяльності журналіста”, – йдеться у зверненні.

Однак у Роскомнагляді вже встигли відповісти журналістам, що не збираються змінювати свою позицію. 

“Позиція Роскомнагляду не нова, ми її публічно і успішно захищали в судах: редакція ЗМІ відповідає за всі матеріали, які опубліковані в цьому виданні. В інтернеті відбувається постійний перехід за гіперпосиланнями”,наголосили там. 

Нагадаємо, що нещодавно Роскомнагляд обмежив на території Росії доступ до сайту інформаційного агентства Фергана, яке висвітлює життя Середньої Азії. Блокування провели всупереч навіть російським законам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: