Зранку російські війська випустили п’ять ракет по Охтирці на Сумщині, щонайменше п’ятеро людей отримали поранення. Також пошкоджено цивільні та складські споруди.
Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
Наслідки ракетного обстрілу Охтирки. Джерело: телеграм-канал Дмитра Живицького
“Сьогодні близько п’ятої години ранку по Охтирці був ворожий ракетний удар. П’ять російських ракет прилетіли по мирних цивільних об’єктах та спричинили чимало руйнувань. Загорілися складські приміщення. Ударною хвилею пошкодило вхідні двері до під’їзду двоповерхового будинку, люди були заблоковані всередині. Постраждало чимало приватних будинків”, – йдеться в повідомленні.
За словами Живицького основні удари прийшлися по центральній частині міста і масиву “Дачний”. У місцевому храмі повибивало вікна.
Наслідки ракетного обстрілу Охтирки. Джерело: телеграм-канал Дмитра Живицького
Постраждав і дитячий садок “Казка”. Це той самий, який у перші дні повномасштабної війни бомбили військові РФ, тоді тут загинули люди.
Наразі відомо про щонайменше п’ятьох цивільних, які отримали поранення.
Раніше ZMINA повідомляла, що 13 травня російські військові обстріляли прикордоння Сумщини некерованими авіаційними ракетами. Постраждалих унаслідок обстрілу немає.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.