Росіяни спровокували екологічну катастрофу на Запорізькій АЕС – “Енергоатом”

Дата: 31 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

На тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції російські загарбники спровокували екологічну катастрофу. Температура в ставку-охолоджувачі зараз є нижчою за норму, тому у водоймі почала масово гинути риба.

Про це повідомила пресслужба НАЕК “Енергоатом”.

Джерело: uk.wikipedia.org

У ставок-охолоджувач не потрапляє тепла вода через зупинення енергоблоків, унаслідок чого температура води знизилася до близько +13 градусів. Це призвело до масового мору риби, яка виконує санітарну функцію.

“Наразі він зариблений двома видами риб – тепловодною телапією та азійським сомом, які були завезені близько 25 років тому для забезпечення екологічної чистоти. Риби виконують санітарну функцію, знищуючи зелені водорості й забезпечуючи чистоту охолоджувальних трубок конденсатора турбіни”, йдеться в повідомленні.

В “Енергоатомі” додають, що за сприятливих умов, коли температура взимку ніколи не опускалася нижче за +18 градусів, риба розмножувалася. Тож, якщо температура води в ставку-охолоджувачі не підійметься найближчим часом, на берег викине близько тисячі тонн дохлої риби.

Нагадаємо, на початку жовтня, 50 країн-учасниць Генеральної конференції МАГАТЕ закликали Російську Федерацію вивести війська з території Запорізької АЕС та надати повний контроль над усіма ядерними об’єктами в Україні компетентним органам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter