Росіяни продовжують заперечувати незаконне утримування іспанського волонтера Маріо Калатаюда в Сімферопольському СІЗО №2

Дата: 06 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Іспанський волонтер Маріо Гарсія Калатаюд перебуває в російському полоні 536 днів. Попри свідчення людей, яких випустили із Сімферопольського СІЗО №2, ФСБ та слідчий комітет РФ заперечують сам факт утримання волонтера. 

Про це виданню ZMINA розповіла цивільна дружина Маріо Гарсії Калатаюда Тетяна Маріна.

З Маріо справи погані. ФСБ постійно бреше, що в них його немає. Наші адвокати надсилали багато запитів до ФСБ та слідчого комітету. Однак щоразу вони отримували одну й ту саму відповідь – російська сторона іспанців не утримує”, – каже із сумом жінка.  

За словами Маріної, свідки, які виходили із Сімферопольського СІЗО №2, підтверджують факт перебування Маріо саме в тій в’язниці. Ба більше, колишні полонені розповідають жінці про те, як він себе там поводить, та манеру його спілкування. Тому в неї немає жодних сумнівів, що в Криму утримують саме іспанського волонтера.

Сумнівів у тому, що там тримають саме його, у мене немає. З якою метою його там ховають? Чому не підтверджують факт його перебування там? Я не знаю. Як на мене, Росія має підтвердити, що іноземний громадянин, якого намагається звільнити Іспанія, перебуває в них у полоні. Однак з невідомих мені причин вони чомусь цього не роблять”, – каже цивільна дружина волонтера

Як зазначила Тетяна Маріна, наразі серйозних проблем зі здоров’ям у Маріо немає. Втім, тортури, застосовані до нього в Сімферопольському СІЗО №1 та ІТТ у Херсоні, даються взнаки.

Маріна додала, що останнім часом росіяни припинили знущатися з іспанця:

Зараз із ним більш-менш нормально поводяться. Напевно, через те, що я почала в публічному просторі розповідати про його проблеми зі здоров’ям”

Нагадаємо, 19 березня Маріо викрали на вулиці Херсона невідомі чоловіки в балаклавах. Його відвезли до місцевої адміністрації. Спочатку тримали в Херсоні, а потім перевезли до Сімферопольського СІЗО №1. Росіяни незаконно утримують іспанського волонтера у в’язниці, не висуваючи йому жодних звинувачень. 

У квітні 2023 року із Сімферопольського СІЗО №2 звільнили цивільного Євгена Ямкового. Він пробув чотири місяці в одній камері з іспанським волонтером Маріо Гарсією Калатаюдом. Чоловік повідомив, що в Сімферопольському СІЗО №1, де іспанця тримали деякий час, їх щодня вишиковували та робили перекличку. Під час однієї з них Маріо вкусив службовий собака, залишивши на нозі глибокий шрам.

19 квітня 2023 року Тетяна Маріна отримала відповідь від військової прокуратури Чорноморського флоту Росії. У ній ішлося про те, що “для перевірки інформації про причетність до вчинення дій, спрямованих на заподіяння шкоди безпеці РФ під час спеціальної військової операції, ФСБ помістила Маріо до установи кримінально-виконавчої системи”. Там його утримують і дотепер, оскільки “перевірчі заходи” щодо нього тривають. У листі також говорилося про те, що вся інша інформація про Маріо становить державну таємницю, тому її заборонено розголошувати.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter