Росіяни обстріляли звільнені села Херсонщини: загнула жінка, п’ятирічну дівчинку важко поранено
Російські війська 3 травня обстріляли звільнені населені пункти Херсонської області. Одна жінка загинула, ще п’ять мирних жителів отримали поранення, серед них п’ятирічна дівчинка.
Про це повідомив голова військової адміністрації Кривого Рогу Дніпропетровської області Олександр Вілкул.
Так, унаслідок обстрілу російськими “Градами” села Заградівка у звільненій частині Херсонщини загинула одна мирна мешканка, ще троє цивільних отримали поранення.
А під час обстрілу ворогом звільненої частини Високопольської громади один зі снарядів потрапив до житлового будинку, унаслідок чого тяжкі поранення отримали мама та її п’ятирічна донька.
Як зазначає Вілкул, стан дитини був вкрай критичним, але поранених встигли доставити в лікарню Кривого Рогу та провести їм операції.
Нагадаємо, ситуація в частково окупованій Херсонській області залишається складною, тривають вибухи та обстріли. Окупанти продовжують бойові дії та мародерства на території регіону. Стабільно критична ситуація в окупованих селах. Регіон перебуває на межі гуманітарної катастрофи.
Від Кривого Рогу лінія фронту відкинута приблизно на 50 км, бойові дії відбуваються в Херсонській області.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.