Росіяни знову обстріляли Одесу: є загиблий та поранені
Унаслідок обстрілу Одеси з боку російських військових одна людина загинула, ще п’ятеро отримали травми різного ступеня тяжкості.
Про це повідомляє Оперативне командування “Південь”, ДСНС на офіційному телеграм-каналі.
Вранці 10 травня в ДСНС уточнили, що одна з ракет о 22:35 9 травня поцілила в торговельно-розважальний центр у селі Фонтанка Одеського району.
Внаслідок ракетного удару виникло руйнування з подальшим загорянням. О 01:20 пожежу ліквідували на площі 1 тис. кв. м. Травмувалися три людини.
У результаті іншого ракетного удару увечері 9 травня загорілися три складських приміщення готової продукції в Суворовському районі Одеси. О 01:30 пожежу на загальній площі 1 тис. 200 м ліквідували. Внаслідок обстрілу одна особа загинула та дві травмовано.
8 травня внаслідок ракетних ударів росіян по Одеській області поранення отримала молода дівчина, також пошкоджено цивільні об’єкти та об’єкти інфраструктури, шість населених пунктів лишилися без електропостачання.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.