Росія стверджує, що встигла видати 170 тисяч паспортів жителям ОРДЛО

Дата: 14 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

З кінця квітня 2019 року російські паспорти встигли отримати понад 170 тисяч жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей України.

Про це розповів губернатор Ростовської області РФ Василь Голубєв, повідомляє Інтерфакс.

За словами Голубєва, така кількість людей не вплинула на збільшення навантаження на соціальну сферу регіону, зокрема це не позначилося на роботі і завантаженні дитячих садків і шкіл Ростовської області, а також на ринку праці.

У серпні російське МВС повідомляло, що встигло роздати російські паспорти більш ніж 25 тисячам українців. 

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей наприкінці квітня поточного року. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

ZMINA докладно розповідала, чому ідеї щодо позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів суперечать українським законам та міжнародним документам у сфері прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: