У Росії заявляють, що встигли роздати 25 тисяч паспортів українцям з Донбасу

Дата: 16 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Російське громадянство за спрощеною процедурою вже отримали 25 тисяч жителів Донецької та Луганської областей. 

Про це заявили в російському міністерстві внутрішніх справ, повідомляє ТАСС.

За словами керівниці Головного управління з питань міграції МВС РФ Валентини Казакової, заяви на російське громадянство подали вже 60 тисяч людей. Також у відомстві хочуть збільшити штатну чисельність міграційних підрозділів “через наплив охочих отримати російське громадянство”.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей наприкінці квітня поточного року. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав, чому ідеї стосовно позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів суперечать українським законам та міжнародним документам у сфері прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter