Росія переконує, що передала Україні тіла військовополонених з Іл-76, який розбився на початку року

Дата: 09 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Росія переконує, що передала Україні тіла військовополонених, які нібито загинули під час авіатрощі в Бєлгородській області 24 січня.

Про це сказала уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова, яку цитують пропагандистські російські медіа. 

Місце падіння літака. Фото: ТАСС

Москалькова каже, що тіла нібито повернули 8 грудня, коли до України репатріювали 563 полеглих оборонців. 

“Це сталося, і я водночас була присутня”, – додає Москалькова. 

Раніше українські посадовці казали, що на борту Іл-76 не було військовополонених. Про це говорив секретар РНБО Олексій Данілов невдовзі після авіатрощі. 

Нині у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими заявили, що проводять експертизи, аби перевірити заяви Москалькової. 

Нагадаємо, що російський військово-транспортний літак Іл-76 упав 24 січня в Бєлгородській області РФ. Усі, хто перебував на борту, загинули. За однією з версій, цей літак міг перевозити ракети С-300, однак у РФ заявляють, що на борту були українські військовополонені. Офіційно росіяни не публікували і списку нібито тих, кого готували до обміну, водночас уже опублікували імена членів екіпажу.

Українські розвідники підтверджували, що 24 січня дійсно мав бути обмін полоненими між Росією та Україною, але цього не відбулося. Після падіння літака представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що до моргу в Бєлгороді доставили лише п’ять тіл. Великої кількості тіл не було видно й на роликах, які публікували з місця катастрофи.

Україна версію про перебування військовополонених на борту наразі не підтверджує. Військові аналітики припускають, що атаку Росія використовує, щоб посіяти в Україні невдоволення, а також зупинити міжнародну допомогу. Це узгоджується з іншими російськими інформаційними зусиллями, що мають цю ж мету.

Правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA Онисія Синюк звертала увагу, що якщо військовополонених дійсно перевозили на військовому літаку та ще й, можливо, зі зброєю, то це може бути порушенням статті 46 Третьої Женевської конвенції.

Безпека військовополонених на будь-якому етапі їхнього полону – це відповідальність держави, що тримає в полоні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter