Росія оголосила про вихід із консультацій щодо збиття літака рейсу MH17
Росія 15 жовтня оголосила, що вийшла з тристоронніх консультацій із Нідерландами й Австралією з питання про катастрофу малайзійського “боїнга” над Донбасом у липні 2014 року.
Про це йдеться в повідомленні МЗС Росії, передає “Радіо Свобода”.
Російське зовнішньополітичне відомство обґрунтувало рішення тим, що Нідерланди в липні подали до Європейського суду з прав людини міждержавну скаргу проти Росії у зв’язку з катастрофою літака, що виконував рейс МН17. МЗС розцінило це як свідчення наміру “продовжити хибний шлях одностороннього покладання відповідальності за те, що трапилося в небі над Донбасом, на Росію”.
У заяві вкотре висловлюється недовіра до висновків міжнародного слідства, згідно з якими літак був збитий з установки “Бук”, доставленої на підконтрольну російським гібридним силам територію Донецької області України з російської військової частини.
У заяві йдеться, що Росія, погодившись на консультації у 2018 році, “виходила з того, що такі консультації сприятимуть встановленню зі спиранням на факти справжніх причин авіакатастрофи рейсу МН17”, однак Австралія і Нідерланди, як пише відомство, “були націлені лише на те, щоб домогтися від Росії визнання провини й отримання компенсацій для родичів загиблих”.
Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок висловив жаль у зв’язку з рішенням Росії. За його словами, Нідерланди виступають за продовження переговорів, але не готові відмовитися від інших методів досягнення справедливості в справі про катастрофу.
Нідерланди й Австралія раніше закликали Росію визнати свою відповідальність за катастрофу.
У Нідерландах зараз триває судовий процес у справі про збиття літака рейсу МН17. Обвинуваченими є троє громадян Росії і один громадянин України, причетні до підтримуваних Росією збройних підрозділів на Донбасі. Ніхто з них не бере участі в процесі особисто, лише одного обвинуваченого представляють адвокати. Процес розпочався в березні, слідство коротко представило на ньому свою версію, але основна частина слухань ще попереду, поки що розглядаються численні клопотання та інші технічні питання.