Росія незаконно вивезла з Криму літню “українську шпигунку” Довгополу

Дата: 09 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Мешканку Севастополя 66-річну громадянку України Галину Довгополу незаконно етапували із СІЗО Сімферополя до РФ для відбування покарання.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група

За інформацією кримських правозахисників, бранка Кремля, ймовірно, перебуває в СІЗО № 1 Краснодара.

Галину Довгополу ФСБ затримала в листопаді 2019 року за підозрою “в скоєнні державної зради”. 27 листопада 2019 року незаконний “Ленінський районний суд” Севастополя обрав запобіжний захід стосовно Довгополої у вигляді взяття під варту. Весь час до ухвалення вироку Галина перебувала в слідчому ізоляторі. Її вивезли до СІЗО “Лефортово” в Москві, а на початку 2021 року повернули до СІЗО Сімферополя.

24 березня 2021 року незаконний “Севастопольський міський суд” засудив Галину Довгополу за ст. 275 Кримінального кодексу РФ (“державна зрада”) до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму та обмеженням свободи на один рік. Галина Довгопола звинувачується в тому, що вона “таємно співпрацювала з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України з метою виконання розвідувальних завдань” та начебто збирала дані про окремий авіаційний полк Чорноморського флоту, які становлять державну таємницю.

Кримська правозахисна група переконана, що справжньою причиною затримання Довгополої є її політичні погляди. Жінка публічно висловлювала свій осуд окупації Криму Російською Федерацією та підтримувала зв’язок з волонтерськими українськими організаціями, що діяли на підконтрольній уряду України території.

У квітні 2021 року Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла про погіршення здоров’я Галини Довгополої. 

Як відомо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, які забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.
 
Вони просять надсилати копії підтверджувальних документів, фото- й відеоматеріалів на електронну адресу Регіонального центру прав людини (rchr.sev@gmail.com). Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів міжнародних злочинів у Криму в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: