Росія незаконно етапувала кримськотатарського правозахисника Куку до російської колонії

Дата: 19 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

Кримськотатарського правозахисника, фігуранта ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” Еміра-Усеїна Куку етапували до колонії №16 у місті Салават республіки Башкортостан.

Про це громадській ініціативі “Кримська солідарність” розповіла дружина Куку Мер’єм з посиланням на адвоката Рефата Юнуса.

“Емір-Усеїн зараз перебуває на карантині. Дуже був радий бачити адвоката і передав родині, своєму народу, громадськості великий привіт. Адвокат залишив йому свій номер телефону на випадок екстрених ситуацій”, – розповіла Мер’єм Куку.

“Еміра давно турбують нирки, які йому відбили під час затримання в Криму, але точного діагнозу досі немає. Прокололи в Ростові-на-Дону антибіотики – біль не минув. Крім іншого, з’явилося новоутворення в колінному суглобі. У Ростові-на-Дону, до етапу в Салават, йому зробили УЗД. Попередній висновок – кіста Бейкера”, – повідомила дружина Куку, додавши, що його не лікують.

Повідомляється, що захисник планує відвідувати його та інших політв’язнів раз на два місяці.

Як відомо, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 12 листопада 2019 року засудив до ув’язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір”. Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув’язнення, Інвер Бекіров дістав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – сім і Рефат Алімов – вісім років. 25 червня 2020 року Військовий апеляційний суд міста Власіха Московської області (Росія) лишив вирок чинним

Міністерство закордонних справ України назвало вирок російського суду ганебним та висловило протест проти нього.

Обвинувачених у цій справі окупаційна влада затримала в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір”.

Раніше правозахисники пояснили, як Росія фальсифікувала “ялтинську справу “Хізб ут-Тахрір”. 

Нагадаємо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, які забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон і Ст. 49 Конвенції "Про захист цивільного населення під час війни".. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.
 
Вони просять надсилати копії підтверджувальних документів, фото- й відеоматеріалів на електронну адресу Регіонального центру прав людини (rchr.sev@gmail.com). Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів міжнародних злочинів у Криму в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Правозахисники просять небайдужих громадян писати політв’язням листи. Це можна зробити онлайн через проєкт громадського об’єднання “Кримська солідарність”

За даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 100 людей. 77 із цього списку – кримські татари. 42 політв’язні вже дістали вироки в кримінальних справах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: