Російського правозахисника Тітієва звільнили достроково

Дата: 12 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Російський суд задовольнив клопотання керівника грозненського відділення “Меморіалу” Оюба Тітієва про умовно-дострокове звільнення.

Про це повідомляє правозахисний центр “Меморіал” у своєму каналі в Telegram.

Правозахисник подав клопотання про умовно-дострокове звільнення ще 15 травня. У ньому він зазначав, що не вчиняв дисциплінарних проступків, суворо дотримувався правил внутрішнього розпорядку колонії і сумлінно виконував усі роботи. За словами його колег, рішення суду набуде чинності за 10 днів, а до цього моменту Тітієв перебуватиме в колонії-поселенні міста Аргун. 

Як відомо, міський суд Чечні засудив до чотирьох років колонії-поселення главу грозненського відділення “Меморіалу” Оюба Тітієва в середині березня поточного року. 61-річного правозахисника тоді визнали винним у зберіганні наркотиків у великих розмірах. 

Нагадаємо, що Оюб Тітієв – правозахисник із Чечні. Він почав співпрацювати з правозахисною організацією “Меморіал” у 2000 році, допомагаючи збирати інформацію про викрадених і вбитих чеченців як волонтер. Через два роки він став співробітником відділення організації.

Крім моніторингу вбивств і викрадень, активіст працював над соціальними проектами разом з комітетом “Громадянське сприяння”, наприклад допомагав постраждалим від війни гірським селам. Заарештували Тітієва на початку минулого року за звинуваченням у зберіганні наркотиків. За словами правозахисника, справа проти нього сфабрикована, а наркотики йому в машину підкинули поліцейські.

Правозахисна організація “Меморіал” розслідувала також викрадення, тортури та переслідування представників ЛГБТ-спільноти в Чечні. 

Провідні міжнародні правозахисні організації закликали російську владу звільнити Тітієва. “Меморіал” визнав його політв’язнем. У жовтні минулого року Тітієв отримав премію Вацлава Гавела, яку щорічно вручають людині або організації за видатні заслуги в захисті прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: