Російського художника Павленського відпустили із зали суду

Дата: 08 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Міщанський районний суд Москви визнав художника Петра Павленського винним за статтею “пошкодження культурної спадщини”. Він підпалив двері ФСБ.

Про це повідомляє Інтернет-телебачення “Дощ”.

Як передає кореспондент, суд також ухвалив відпустити Петра Павленського на свободу із зали суду.

Суддя визнав неспроможними доводи захисту про те, що в діях художника був відсутній злочинний умисел.

Павленського зобов’язали виплатити штраф у розмірі 500 тисяч рублів. Він також повинен відшкодувати збиток, заподіяний дверям в розмірі 481 500 рублів.

“З огляду на термін утримання Павленського під вартою, суд вважає за потрібне пом’якшити покарання і призначити штраф”, – вирішив суддя.

Сам Павленський заявив в залі суду, що не платитиме штраф.

Повідомляється, що після оголошення рішення суду із зали вигнали всіх журналістів, процедура звільнення Павленського зайняла кілька хвилин.

Як повідомлялося раніше, в ніч з 8 на 9 листопада 2015 року Павленський підійшов до будівлі ФСБ і облив вхідні двері з каністри, потім підпалив її. Після цього художника затримали співробітники ФСБ, незабаром Павленського заарештували. Художник назвав підпал дверей акцією “Загроза”.

Спочатку він був фігурантом справи про вандалізм за мотивами ідеологічної ненависті, проте пізніше його дії перекваліфікували за статтею “пошкодження об’єкта культурної спадщини”.

6 червня прокуратура попросила оштрафувати Павленського на півтора мільйони рублів. Потерпіла сторона наполягала на штрафі у розмірі 481 500 рублів. Саме стільки, стверджували експерти, коштувала заміна спалених дверей в будівлі ФСБ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: