Російським туристам пояснили, що Крим – це Україна

Дата: 23 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Російське Товариство захисту прав споживачів “Громадський контроль” опублікувало пам’ятку для туристів, що пояснює, які проблеми очікують росіян при купівлі товарів, нерухомості та перетині кордону у зв’язку з тим, що Крим є українською територією.

У тексті пам’ятки підкреслюється, що згідно з низкою міжнародних договорів, що мають пріоритет перед російським законодавством, Крим є територією України, тому зміни до Конституції РФ не можуть змінити статус півострова.

Російська Федерація не денонсувала вищезазначені міжнародні договори та угоди, в яких визнано територіальну цілісність України, не оголошувала Україні війну, не підписувала новий мирний договір, який би легітимізував анексію півострова Крим. Україна не відмовлялася від суверенітету над територією Криму. Таким чином, включення Республіки Крим і міста федерального значення Севастополь до складу Російської Федерації є юридичною фікцією. Згідно з нормами міжнародного права дані території є окупованими, що має певні наслідки, в тому числі при здійсненні підприємницької діяльності, включаючи сферу споживчих відносин. У російських споживачів при здійсненні будь-яких угод в самому Криму і за участю юридичних осіб, які здійснюють діяльність на півострові, виникають цілком визначені ризики, про які ми вважаємо своїм обов’язком поінформувати“, – сказано в тексті пам’ятки.

Далі йде опис можливих проблем при перетині кордону, купівлі товарів і нерухомості, пересуванні на морському транспорті, а також наведено поради для росіян, які переважно зводяться до того, щоб керуватися в цих ситуаціях вимогами українського законодавства або взагалі відмовитися від сумнівних угод або інших дій.

Реакцією на пам’ятку з боку російської влади стало те, що Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури РФ почав блокувати сайт ТЗПС, де було опубліковано текст пам’ятки.

Як передає ТАСС, російський президент Володимир Путін різко висловився про пам’ятку, назвавши її “обслуговуванням інтересів іноземних держав”. Також він згадав про формулювання “іноземний агент”, до списку яких включено і ТЗПС. Путін зазначив, що визначення “іноземний агент” в законодавстві впроваджувалося саме для того, щоб інші країни не використовували подібні інструменти для втручання у внутрішньополітичні справи Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: