Російський призовник не пішов до армії та звернувся в ЄСПЛ

Дата: 18 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Російський призовник Сергій Холкін відмовився йти до армії через конфлікт на сході України і звернувся до Європейського суду з прав людини.

Як пише російське видання “Коммерсантъ“, призовник звернувся зі скаргою на порушення його права на свободу переконань у зв’язку з відмовою направити його на альтернативну цивільну службу (АЦС). Громадянин Російської федерації вперше звертається до ЄСПЛ з подібною скаргою. При цьому в Росії йому загрожує кримінальна відповідальність за ухилення від служби. Практика розгляду Європейським судом аналогічних скарг громадян інших країн показує, що у призовника хороші шанси виграти справу.

Скарга “Холкін проти Росії” подана в ЄСПЛ співробітниками правозахисної організації “Солдатські матері Санкт-Петербурга” в Міжнародний день призовника 15 травня. Представник організації Олександр Передрук розповів, що призовник, якому відмовили у виборі АЦС, може стикнутися з призовом до армії і змушений буде взяти до рук зброю: “Держава не вбачає у нього антивоєнних переконань і продовжує надсилати повістки“.

Згідно ст. 59 Конституції РФ і закону “Про альтернативну цивільну службу”, право на заміну військової служби мають громадяни, чиє віросповідання або переконання не дозволяють брати до рук зброю, а також представники корінних і нечисленних народів, котрі займаються традиційними промислами.

Своє право на альтернативну службу Сергій Холкін вирішив відстоювати у вересні 2014 року. У військовому комісаріаті Мурманська він попросив надати йому можливість виконати конституційний обов’язок в рамках АЦС. Проте комісія вирішила, що його пацифістські погляди не суперечать військовій службі, бо не є достатньо міцними, оскільки, за його ж словами, сформувалися минулого літа, при перегляді новин про Донбас. Такого ж висновку дійшли і суди різних інстанцій у Мурманську. Як говориться у скарзі, призовник вважає ці дії російської влади порушенням ст. 9 Європейської конвенції про права людини, яка гарантує право на свободу поглядів.

Нагадаємо, у Росії 12 травня презентували доповідь російського опозиціонера Бориса Нємцова “Путін. Війна” про участь Росії в конфлікті на Донбасі. Колегам Нємцова, вбитого у лютому в Москві біля Кремля, допомагали у зборі інформації люди, що представляють інтереси родичів загиблих російських солдатів, яким не виплачують обіцяні компенсації. За однією з версій, Нємцова могли вбити саме через його роботу над цією доповіддю.

Як відомо, 16 травня у зоні АТО поблизу Щастя на Луганщині було затримано двох офіцерів Головного розвідувального управління Міністерства оборони Росії. Радник міністра МВС України Антон Геращенко запропонував російському президенту Володимиру Путіну обміняти затриманих на українську льотчицю Надію Савченко, що утримується у Росії, та 400 інших полонених. Але московський адвокат льотчиці Марк Фейгін назвав таку перспективу малоймовірною.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: