Російський чиновник розповів про 37 тисяч українців, які звернулися за паспортами РФ

Дата: 24 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Губернатор Ростовської області Василь Голубєв заявив про отримання заявок на отримання російських паспортів від близько 30 тисяч жителів окупованих регіонів Донецької і Луганської областей.

Про це повідомляє ТАСС.

За його словами, вже близько 7 тисяч осіб встигли отримати паспорти РФ. Влада регіону запевняє, що українці з ОРДЛО не впливатимуть на рівень конкуренції за робочі місця та навантаження на заклади освіти. Зі свого боку раніше заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Віктор Водолацкий повідомляв, що за місяць російські паспорти в спрощеному порядку отримали понад 10 тисяч жителів окупованого Донбасу.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства жителям окупованих районів Донецької і Луганської областей наприкінці квітня поточного року. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу і місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває мінські домовленості та фактично є провокацією з боку російської влади. Згодом у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання можливості позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

Центр прав людини ZMINA розповідав тоді, чому дискусії стосовно позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів видаються дивними, а самі ідеї суперечать законам України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: