Російські розвідники не скаржаться на умови в ізоляторі – омбудсман

Дата: 18 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Валерія Лутковська попросила російського омбудсмана допомогти з доступом консула до українців у місцях несвободи Росії.

Як повідомляє сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, в рамках діяльності національного превентивного механізму омбудсман Валерія Лутковська 17 серпня відвідала у слідчому ізоляторі затриманих у районі міста Щастя Луганської області працівників Головного розвідувального управління (ГРУ) Генштабу ЗС РФ Олександра Олександрова та Євгена Єрофєєва.

Спілкування відбувалося віч-на-віч, без представників адміністрації установи. Затримані не висловлювали жодних скарг на умови утримання, медичні послуги, ставлення персоналу. Один із затриманих висловив скаргу на надмірну увагу з боку представників ЗМІ та побажав обмежити це спілкування. Це прохання було задоволене адміністрацією.

Затримані повідомили омбудсману, що під час перебування у слідчому ізоляторі у них відбулася зустріч із консулом Російської Федерації в Україні. Також вони зазначили, що право на захист забезпечено у повному обсязі, через адвокатів вони можуть спілкуватись з рідними та близькими.

В обох камерах є телевізори, і затримані можуть переглядати розважальні та новинні програми. На питання, чи розуміють вони зміст програм, один із затриманих сказав, що вже досить вільно володіє українською мовою.

Затримані попросили Валерію Лутковську передати російському обмудсману прохання приділяти більше уваги українським громадянам, що ув’язнені в Росії.

Як відомо, російський обмудсман Елла Памфілова надіслала Валерії Лутковській офіційний лист з проханням відвідати росіян Олександра Олександрова і Євгена Єрофєєва, переведених із Центрального військового госпіталю до слідчого ізолятора. У свою чергу, Валерія Лутковська висловила прохання до Елли Памфілової особисто відвідати затриманих українських громадян, які перебувають у місцях несвободи в РФ, а саме Миколу Карпюка та журналіста Станіслава Клиха. Також український омбудсман вкотре просить Еллу Памфілову сприяти у забезпеченні доступу представників українського консульства до українців у місцях несвободи.

Нагадаємо, військовослужбовців Головного розвідувального управління Генштабу Збройних Сил Російської Федерації капітана Євгена Єрофєєва та сержанта Олександра Олександрова затримали 16 травня під час бойового зіткнення військові 92-ї окремої механізованої бригади біля міста Щастя на Луганщині.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: