Російські військові зруйнували ще один скит Святогірської лаври
Внаслідок російських обстрілів на Донеччині загорівся скит Святогірської лаври.
Про це повідомив офіцер 95-ї ДШБ Юрій Кочевенко.
Судячи з фото, мова йде про Всіхсвятський скит.
Він розташований у селі Тетянівка на південний схід від Святогірської Лаври. Радянська влада зруйнувала храм, що стояв на тому місці біля кладовища, у 1947 році, а нинішню збудували у 2009-му. Руйнування споруди підтвердили в УПЦ МП.
На початку травня російські військові вже обстрілювали Свято-Георгієвський скит на території лаври, а 2 червня внаслідок обстрілу там загинули троє, а поранення отримали четверо людей. У монастирі проживають, окрім братії, декілька сотень біженців, серед яких півсотні дітей.
З 26 квітня там немає мобільного зв’язку, а з 27 квітня – інтернету.
Лавра знаходиться неподалік Слов’янська, який військові аналітики називають наступною ключовою метою Росії у війні з Україною. Нині, за їх словами, російські війська провели невдалі штурми на південний схід і південний захід від Ізюма та на захід від Лимана, але навряд чи зможуть забезпечити значне просування до Слов’янська.
Місцева влада закликає жителів Слов’янська евакуюватись.
Раніше повідомлялося, що в Україні зафіксували понад три сотні воєнних злочинів російських військових проти культурної спадщини. Донеччина входить до трійки регіонів, де таких випадків найбільше.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.