Російські військові вдарили з артилерії по Кураховому Донецької області, є поранений
20 грудня, у вівторок, російські війська обстріляли з артилерії місто Курахове, що на Донеччині. Внаслідок обстрілу щонайменше одна людина дістала поранення. Також руйнувань зазнали житлові будівлі.
Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
“Щонайменше одна людина поранена, пошкоджені дві п’ятиповерхівки та приватні авто – такі наслідки обстрілу російською артилерією Курахового. Росіяни вдарили по центру міста близько 21-ї години. Напевно знаючи, куди цілять, і розуміючи, що завдадуть шкоди лише цивільним”, – написав Кириленко.
Він наголосив, що за вівторок це вже не перший обстріл міста. За кілька годин до того окупанти цілили з великокаліберної артилерії по інфраструктурних об’єктах, намагаючись позбавити людей газу, світла й тепла.
“Країна-терористка свою нездатність протистояти нашому війську компенсує терором проти цивільного населення. І за все це неодмінно відповість”, – додав очільник ОВА.
Нагадаємо, що окупанти били по Кураховому і 7 грудня. Тоді внаслідок удару загинули восьмеро людей, ще пʼятеро дістали поранення. Військові РФ обстріляли населений пункт із реактивних систем залпового вогню.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.