Під час штурму поблизу селища Піски на Донеччині російські військові переодягнулися у польову форму ЗСУ. Таким чином росіяни намагалися ввести в оману українських військових, при цьому порушивши звичаї війни.
Про це йдеться на сторінці Генштабу ЗСУ.
Російські військовослужбовці. Фото з відкритих джерел
Як зазначають у відомстві, окупанти відновили штурмові дії у напрямку Пісків та Авдіївки за підтримки реактивної та ствольної артилерії й танків, але не мали успіху та відійшли.
“Порушуючи звичаї війни та з метою введення в оману, при штурмі в районі населеного пункту Піски російські окупанти використовували польову форму Збройних сил України з білими пов’язками на руках та ногах”, – зазначається у повідомленні.
Переодягання у форму противника під час війни є порушенням Женевської конвенції про закони та правила ведення війни та воєнним злочином з огляду на міжнародне гуманітарне право.
Нагадаємо, наприкінці квітня російські військові намагалися взяти під контроль село Довгеньке Харківської області, для чого перевдягались у військову форму українського зразка.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.