Російські військові викрали селищного голову Кирилівки, що у Запорізькій області. Івана Малєєва відвезли до так званої “комендатури”.
Про це повідомила перша заступниця голови селищної ради Марина Логінова.
Джерело: фейсбук-сторінка Марини Логінової
“Сьогодні, 17 квітня 2022 року, приблизно о 13:00 військові Російської Федерації з приміщення Кирилівської селищної ради вивели голову ради Малєєва Івана Володимировича. Його посадили в машину і відвезли в невідомому напрямку. Як було сказано – в комендатуру Мелітополя”, – зазначила Логінова.
Про те, що озброєні люди відвезли Івана Малєєва в комендатуру, пише і місцеве видання “РИА Мелитополь”. За даними агентства, вчора, 16 квітня, в Кирилівку заїхало близько 30 БТРів окупантів. Сьогодні вранці ворожа техніка оточила селище, а російські військові почали ходити по домівках.
Місцеві жителі кажуть, що окупанти заявляли про пошук браконьєрів, яких нібито попереджали про заборону лову на сітки. Знайдені рибальські знаряддя спалювали просто у дворах, а в бік тих рибалок, які вийшли в море, відкривали вогонь. Крім того, російські військові побили чоловіка, забравши з його двору автомобіль і човен.
Напередодні ZMINA повідомляла, що 17 квітня російські військові викрали 16-річного сина голови Запорізької районної державної адміністрації Владислава.
Машину, в якій хлопець їхав з Мелітополя до Запоріжжя разом з двома знайомими жінками та трьома малолітніми дітьми, зупинили на блокпосту у Василівці. Всіх, окрім Влада, відпустили після тригодинної перевірки.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.