Російська стіна на адмінкордоні з Кримом порушує права громадян – МінТОТ

Дата: 29 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Побудована Росією на адмінкордоні з окупованим Кримом “стіна” порушує право громадян на свободу пересування в межах своєї держави.

Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш, повідомляє прес-служба МінТОТ.

Так звана стіна на адмінкордоні з Кримом 

28 грудня так звана служба ФСБ в Криму заявила, що закінчила будівництво споруд протяжністю понад 60 км із вбудованими датчиками на кордоні з Україною. Російські медіа повідомляли, що планування і розроблення загородження почалися у 2015 році, а повне закінчення будівництва та налагодження апаратури – в грудні 2018 року.

Черниш підкреслив, що Україна розцінює такі дії з боку Російської Федерації як символічний акт:

“Аби демонстративно показати межі так званого “кордону” – це пропагандистський трюк Російської Федерації. Окрім цього, в України є всі підстави стверджувати, що частково обладнання, встановлене поблизу адміністративної межі, може використовуватися для розвідувальної діяльності. Для нас це також є додатковим порушенням не тільки кордонів, а ще й прав громадян на свободу пересування в межах своєї держави”.

За словами очільника МінТОТ, такими діями Росія вчергове підтвердила порушення нею універсальних цінностей, які закріплені в Міжнародному пакті про громадянські та політичні права, де передбачено вільний рух громадян у межах своєї держави.

“Це лише додаткові підстави для притягнення до відповідальності осіб, винних у порушеннях прав громадян”, – підсумував Черниш.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: