Російська сторона відмовляється надавати детальну інформацію про стан здоров’я та місцеперебування журналіста Дмитра Хилюка

Дата: 29 Березня 2025
A+ A- Підписатися

РФ не надає жодних деталей про стан здоровʼя та місцеперебування кореспондента УНІАН Дмитра Хилюка. Натомість окупанти на всі звернення українського Омбудсмана про самопочуття бранця відповідають, що він перебуває у “задовільному стані“.

Про це під час брифінгу повідомив Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Дмитро Хилюк. Фото: УНІАН

За словами Омбудсмана, “ситуація не змінилася”, оскільки російська сторона на всі їхні запитання щодо Хилюка відповідають, що у нього “стан задовільний”.

“Хоча ми розуміємо, що це може бути абсолютно не так. І місце перебування не змінилося з останніх наших повідомлень“, – сказав він.

Як зазначає Лубінець, РФ підтвердила Міжнародному комітету Червоного Хреста інформацію про те, що Дмитро перебуває у них. Водночас посадовець наголошує, що питання про повернення журналіста неодноразово підіймалося українською стороною, зокрема і через посередників.

“Питання повернення журналістів – це окреме питання. Є окремий список, складений з-поміж журналістів, які незаконно затримані російською окупаційною владою“, – зазначив Омбудсман.

Нагадаємо, 24 лютого росіяни окупували село Козаровичі Київської області, де разом з батьками мешкав Дмитро Хилюк. 3 березня до них додому прийшли окупанти та викрали журналіста разом з батьком. Останнього відпустили через вісім днів, 11 березня. Дмитра ж продовжували перевозити з однієї “в’язниці” до іншої. Одна з них знаходилась в аеропорту “Гостомель”, який росіяни зайняли на початку повномасштабного наступу. Через неї пройшло дуже багато полонених, яких утримували у промислових холодильниках. Про це “Репортерам без кордонів” розповів український солдат, якого росіяни там тримали разом з Хилюком, починаючи з 12 березня.

За інформацією РБК, 12 травня 2023 року під час етапування з Новозибкова до виправної колонії ІК-7 у селищі Пакіно свідок поспілкувався з Дмитром. Чоловік пригадує, що у СІЗО в Новозибкові вони сиділи у сусідніх камерах. Також він додає, що журналіст виглядав “фізично добре”, але здавався “дуже ураженим психологічно “. Свідок підтвердив інформацію РБК, що Хилюк провів “щонайменше три місяці” в одиночній камері.

23 квітня телеканал 1+1 в ефірі телемарафону “Єдині новини” повідомив, що журналіст УНІАН Дмитро Хилюк уже понад рік перебуває в російському полоні. Його кілька разів намагались обміняти, але щоразу росіяни останньої миті порушували домовленості щодо нього та ще кількох людей.

Журналісти наголосили, що офіційний статус журналіста УНІАН — не полонений, а цивільний заручник. Згідно з міжнародним правом, таких людей не можна обміняти на військових, їх мають просто відпустити, але росіяни не хочуть цього робити.

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо викрадення цивільних на території Димерської ОТГ за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу. У ній, зокрема, йдеться про порушення законів та звичаїв війни – жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами.

Дмитро Хилюк та його батько проходять як потерпілі в межах цього кримінального провадження.

За інформацією міжнародної організації “Репортери без кордонів”, Хилюка незаконно тримають у виправній колонії ІК-7 в селищі Пакіно Володимирської області. Журналіст, як і багато інших українців в полоні, сильно схуд і зараз важить “не більше 45 кілограмів”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter