Телефони, адреси, прізвища: росіянка показала, яку інформацію “ВКонтакте” передає силовикам

Дата: 14 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Росіянка Марія Мотузна з Барнаула розповіла про те, яку інформацію передає російським силовикам соціальна мережа “ВКонтакте”.

Про це дівчина написала у Twitter.

Марія Мотузна 

Історія Марії стала відома після того, як вона розповіла про те, що її судять за декілька збережених картинок у мережі, які нібито ображають почуття вірян. За її словами, силовики погрожували їй реальним строком, а свідками у справі проти неї виступили подруги з юридичного факультету. Нещодавно дівчина отримала роздруківки даних, які “ВКонтакте” передали слідству: 40 сторінок, за її словами, зайняли тільки IP-адреси та номери телефонів, які були в різний час прив’язані до сторінки Марії. Також у соціальній мережі передали дані листування зі службою підтримки зміни імені й прізвища та багато іншого.

На твіти Мотузної відразу обурливо почали реагувати користувачі Twitter та “ВКонтакте”.

“Я-то думав, що історія входів не зберігається, тільки останні п’ять, а виявляється ось що. Тобто якщо один раз зайшов з особистого, домашнього або мобільного інету, то все, спалився, навіть якщо ім’я ліве було і номер лівий, взагалі ніяк не сховатися”, – писали вони.

Деякі з них закликали видаляти сторінки із соціальної мережі.

Ситуацію встигли прокоментувати й у “ВКонтакте”.

“ВКонтакте” є російською компанією, яка з моменту заснування працює відповідно до законів – ми зобов’язані надавати правоохоронним органам необхідну інформацію в межах чинного законодавства. За ненадання інформації за офіційними запитами передбачається відповідальність, у тому числі кримінальна. Ми дуже ретельно перевіряємо коректність оформлення кожного запиту – ті, які не відповідають законодавству, залишаються без відповіді. Однак у запиті не розкриваються конкретні обставини справи – ми ніколи не знаємо, запитують у нас дані на серійного вбивці чи у справі за мем”, – повідомили вони в коментарі російському виданню Medialeaks.

Нагадаємо, що в травні 2017 року Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких “Аерофлот”, соцмережі “ВКонтакте” і “Одноклассники”, компанія “Яндекс”, а також низка медіаресурсів.

Незважаючи на це, кожен третій українець продовжує користуватися “ВКонтакте”.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: