Росіянка, яку судять на батьківщині за жарти в інтернеті, приїхала до України

Дата: 18 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Росіянка Марія Мотузна, яку в Росії судять за релігійні жарти в інтернеті, приїхала до України.

Про це вона повідомила у своєму Twitter.

Російські силовики звинувачують дівчину в тому, що вона зберегла на своїй сторінці в соціальній мережі “ВКонтакте” зображення, які “мають лінгвістичні ознаки пропаганди переваги європеоїдної раси над негроїдною”, і “зображення, де людина, схожа на Ісуса Христа, гуляє та випускає через отвір у долоні сигаретний дим”. Мотузна розповіла про свою справу у Twitter, і після цього російські медіа почали багато писати про кримінальні справи, заведені через меми.

Жарти, за які судять дівчину в Росії 

Термін справи за образу почуттів вірян (однією з двох статей, за якими судять дівчину – ред. ) закінчився 15 жовтня. Однак 9 жовтня суд повернув справу за екстремізм проти росіянки до прокуратури.

У Twitter Марія вже написала, що не збирається просити політичного притулку в Україні. Російські медіа повідомляють, що в Києві дівчина планує дати прес-конференцію.

Марія Мотузна не єдина, кого судять у Росії за жарти в інтернеті. Раніше ми розповідали історії Наталі Ковальової, яка співала пісні про корумпованих суддів у Саратові та отримала звинувачення в екстремізмі, а також Любові Калугіної – феміністки із Санкт-Петербурга, яку звинувачують у розпалюванні ненависті до чоловіків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: