Росія за новим законом оголосить американські ЗМІ “іноземними агентами” та обмежить їхню роботу

Дата: 16 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

15 листопада Державна дума Росії ухвалила в другому та третьому читанні правки до закону про інформацію, які дозволять зарахувати іноземні ЗМІ до “іноземних агентів”. Міністерство юстиції Росії вже попередило Радіо Свобода та “Голос Америки” про обмеження в роботі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з текстом правок, будь-які іноземні структури, які “поширюють призначені для необмеженого кола осіб друковані аудіо- та аудіовізуальні повідомлення чи матеріали”, можуть бути визнаними іноземними агентами, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.

У той самий день Міністерство юстиції Росії надіслало російській службі Радіо Свобода, а також проектові татарсько-башкирської служби Ідель.Реалії і телеканалові “Настоящее время”, що є спільним проектом Радіо Свобода і “Голосу Америки”, попередження про можливі обмеження в роботі у зв’язку з очікуваним ухваленням закону, що має запровадити для іноземних засобів інформації в Росії спеціальний статус “іноземного агента”.

Схожі повідомлення про можливе запровадження обмежень для журналістів медіакорпорації Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода, її російської редакції, а також низки проектів корпорації і в самій Росії, і в окупованому нею українському Криму Міністерство юстиції Росії вже надсилало 9 жовтня.

Якими саме будуть ці обмеження, у листах не уточнено.

Законопроект схвалили лише через два дні по тому, як російська фінансована державою телемережа мовлення за кордон RT виконала вимогу Міністерства юстиції США і зареєструвалася там 13 листопада у статусі з такою самою назвою – “іноземний агент”, передає Радіо Свобода. У зв’язку з цим у Росії заявили про “придушення свободи інформації” у США і пообіцяли вжити заходів у відповідь. 15 листопада спікер Держдуми Росії В’ячеслав Володін назвав російський законопроект “симетричною відповіддю” на дії США, які, за його словами, “чинять тиск на російських журналістів”.

Розгляд російського законопроекту у верхній палаті парламенту очікують на 22 листопада, після чого його для набуття чинності має підписати президент Росії.

У США звертали увагу, що американський закон, незважаючи на однакову з російським назву реєстрації, цілком відмінний за змістом і, зокрема, не накладає на зареєстровані засоби інформації ніяких обмежень щодо свободи слова тощо. У Росії заступник спікера Держдуми Петро Толстой так само стверджував, що новий закон “ніяким чином не вплине на свободу слова в Росії”, хоча цим словам суперечить попередження Міністерства юстиції Росії.

Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода заявило 15 листопада, що становище російських засобів інформації у США і американських у Росії глибоко нерівне: RT і “Спутнік”, державне російське агентство, “вільно поширюють свій продукт у США, тоді як Радіо Свобода втратило своїх партнерів, що ретранслювали його передачі в Росії, через адміністративний тиск, а також не має доступу до кабельних мереж”. Крім того, Радіо Свобода нагадало, що, на відміну від ситуації у США, його журналісти в Росії “зазнають переслідувань і навіть фізичних нападів”.

Директорка “Голосу Америки” Аманда Беннетт заявила, що “видання за законом є незалежною, неупередженою і орієнтованою виключно на факти новинною організацією”, додавши, що в цей час важко сказати, як вплине рішення російських законодавців на “інформаційну діяльність видання в Росії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: