Росія та Україна обміняються полоненими протягом місяця – Пристайко

Дата: 16 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Україна та Росія домовились про обмін полоненими, який має відбутись протягом найближчого місяця. 

Про це розповів заступник керівника Офісу президента України Вадим Пристайко.

Домовленостей обидві сторони досягли під час зустрічі радників у Парижі, яка відбувалась у нормандському форматі. При цьому Пристайко не повідомив точну кількість людей, яких збираються обміняти.

“Президент говорив 10 на 10, 15 на 15. В принципі, ми не замикаємося навколо кількості людей. Наша мета зараз – обміняти і отримати наших людей назад та розблокувати процес “всіх на всіх”, про який ми довго говоримо і який до цього довгий час був заблокований”, – наголосив він. 

Також Пристайко додав, що переговори стосовно звільнення конкретних людей ведуть між собою Омбудсмани України та Росії. 

Водночас російський “Інтерфакс” з посиланням на Людмилу Денісову повідомив, що обидві Уповноважені з прав людини звернуться до очільників Росії та України щодо обміну окремих осіб.

“Ми обговорили, що звернемося до керівників наших країн щодо розгляду деяких кейсів про помилування – деяких наших громадян і громадян вашої країни –  та інші методи, як їх звільнити”, – сказала Денісова. 

Російські журналісти повідомляють, що наразі українська та російська Омбудсмани вже обмінялись списками ув’язнених. Український список містить в собі імена 150 людей. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: