Росія обмежує релігійну свободу українців у Криму – дослідження

Дата: 27 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Російські репресивні закони “значно скоротили релігійну свободу” в окупованому Криму, зокрема Росія відмовилася зареєструвати на півострові Українську православну церкву Київського патріархату.

Про це йдеться в щорічному звіті Комісії США з міжнародної релігійної свободи, в якому задокументовані порушення свободи релігії в 28 країнах світу за 2017 рік.

“За даними ООН, у Криму було близько 2200 релігійних як зареєстрованих, так і незареєстрованих організацій. Станом на вересень 2017 року згадується близько 800. Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) відмовилася зареєструватися, вважаючи окупацію незаконною. Українська греко-католицька церква, мабуть, також не зареєстрована”, – йдеться в повідомленні.

Також у документі зазначається, що в червні 2017 року відповідно до рішення російського Верховного суду заборонили церкву “Свідки Єгови”, всі 22 місцевих релігійних організації, що представляють вісім тисяч прихожан, були офіційно заборонені на території окупованого Росією Криму.

Нагадаємо, у квітні минулого року Верховний Суд Росії за позовом міністерства юстиції визнав діяльність організації “Свідки Єгови” в Росії екстремістською. Суд заборонив їй працювати на території країни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: