Росія готується вийти з Ради Європи – Матвієнко

Дата: 20 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко заявила, що країна всерйоз розглядає можливість виходу з Ради Європи.

Про це вона заявила на зустрічі з головою Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск’є в Москві, інформує ТАСС.

“У нас дозріває внутрішнє рішення вийти з Ради Європи. Я вам кажу це щиро”, – сказала вона, звертаючись до голови Асамблеї.

Причиною для такої заяви, за її словами, стала тривала криза в Раді Європи.

Нагадаємо, з 2015 року Росія не бере участі в роботі ПАРЄ. Влітку 2017 року вона припинила платити внески до бюджету Ради Європи.

Спікер Ради Федерації підкреслила, що Москва хотіла б продовжити роботу в Асамблеї і зацікавлена в тому, щоб РЄ залишалася “універсальною пан’європейською організацією” і забезпечувала “єдність гуманітарно-правового простору від Антарктики до Тихого океану”.

“Водночас ми оцінюємо ситуацію в Парламентській асамблеї Ради Європи як критичну”, – додала Матвієнко.

13 вересня постійний представник РФ при Раді Європи Іван Солтановський заявив, що Росія не виходитиме з РЄ. За його словами, цей майданчик важливий для реалізації її національних інтересів.

“Питання виходу з Ради Європи зараз актуальним не є. Кризи рано чи пізно закінчуються. Ми всі прекрасно знаємо, що легко грюкнути дверима, набагато складніше повернутися”, – сказав він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: