Росія не схотіла обговорювати в ОБСЄ українську резолюцію по Криму

Дата: 04 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Російська делегація в Парламентській асамблеї ОБСЄ вважає необ’єктивним і заангажованим проект резолюції по анексованому Криму, який запропонувала Україна.

Про це заявив глава делегації Російської Федерації в асамблеї Микола Ковальов, передають “РИА Новости”.

За словами Ковальова, в неділю на постійному комітеті ПА ОБСЄ було розглянуто внесений Україною проект резолюції  “про порушення прав людини і основних свобод в Криму, порушення прав кримсько-татарського населення”.

“Ми виступили, заявили про те, що документ абсолютно необ’єктивний, тенденційний, носить яскраво виражений антиросійський характер, в зв’язку з чим правці він не підлягає”, – вважає російська сторона.

Ковальов зазначив, що делегація РФ відмовилася від участі в обговоренні поправок до цього документа з огляду на його повну ангажованість та необ’єктивність.

Він також додав, що Росія не згодна з трактуваннями в документі “систематично порушуються права людини”, “ситуація погіршується” і т. д.

За словами Ковальова, позицію російської сторони підтримала французька делегація.

“До речі, в (проекті) резолюції згадувалося, що (в Крим) не допускаються спостерігачі… Нічого подібного, сказали ми, будь ласка, приїжджайте. А у виступі французів було один до одного: перш ніж приймати цю резолюцію, потрібно з’їздити на місце, подивитися, зробити висновки і після цього її приймати”, – повідомив він.

“З такою постановкою питання ми погодилися. Але, з огляду на антиросійський настрій комітету в цілому, резолюція була прийнята до розгляду на пленарному засіданні, що і буде зроблено завтра”, – додав Ковальов.

Як відомо, політичний комітет ПА ОБСЄ ухвалив резолюцію про проведення миротворчої операції в Україні.

Як повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook член української делегації в ПА, народний депутат Ігор Попов, депутати підтримали поправки про посилення контролю за кордонами, про доступ міжнародних місій до всіх об’єктів у ОРДЛО, Криму і Севастополі та про заклик до країн-учасниць продовжувати економічні та політичні санкції проти Росії до виконання міжнародних вимог та до закінчення незаконної окупації Криму.

“Вдалося відстояти положення із закликом до проведення міжнародних миротворчих операцій в Україні, всі правильні редакції по малазійському Боїнгу, статусу Криму та повазі до територіальної цілісності”, – додав депутат.

Раніше повідомлялось, що за два роки збройного конфлікту на Донбасі загинуло понад 10 тисяч людей. Понад 20 тисяч отримали поранення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: