Росія не дозволила Дуні Міятович відвідати Сущенка

Дата: 02 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Російська Федерація відмовила у відвіданні представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович затриманого в Москві журналіста “Укрінформу” Романа Сущенка, аргументуючи це відсутністю відповідних повноважень з боку ОБСЄ.

Про це йдеться в останньому регулярному звіті до Постійної ради представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович, пише “Укрінформ”.

“11 листопада я отримала відповідь від влади, в якій зазначалося, що ця справа (справа Романа Сущенка – ред.) знаходиться поза моїм мандатом”, – зазначила у своєму звіті Міятович.

За її словами, російська сторона назвала затримання Сущенка “не пов’язаним з його професійною активністю” та запевнила, що журналіст гарантовано отримує всі процесуальні повноваження згідно з кримінальним правом.

Міятович написала, що 3 листопада повторно звернулася до міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова з вимогою відвідання “єдиного іноземного журналіста, який знаходиться під арештом в регіоні ОБСЄ та єдиного іноземного журналіста, заарештованого в Російській Федерації”. Вона також надала справі Сущенка “високий розряд” та висловила російській владі готовність зустрітися з відповідними офіційними особами для обговорення питань, пов’язаних зі свободою слова.

Нагадаємо, власний кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом.

Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці – до 30 листопада. Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку в перші дні було відмовлено в основному праві – побачитись з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.

Лише 10 жовтня українському консулу вдалося зустрітися із журналістом Сущенком у Лефортовському СІЗО в Москві.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

Захист Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter