Росія готує провокації на Дні пам’яті Героїв Небесної Сотні – СБУ

Дата: 15 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Служба безпеки має інформацію, що Росія готується принаймні до 3 акцій, присвячених Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. 

Про це розповів на брифінгу 15 лютого керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

За даними СБУ, на 18 – 22 лютого лише в Києві планується проведення 18 масових заходів.

“У підготовці 8 заходів ми фіксуємо певні ознаки можливого використання насильницьких сценаріїв. З цих восьми 3 заходи організовуються з території Російської Федерації”, – сказав Ткачук.

“Наша історія і пам’ять про Героїв Небесної Сотні використовується для маніпуляції, щоб її спотворити і використати для дестабілізації”, – зазначив представник СБУ.

Ткачук навів кілька прикладів.

“Громадянин Росії Сергій Олександрович Жук, 1981 року народження. Проаналізувавши наявну інформацію з відкритих джерел, ми підтверджуємо інформацію про те, ким є ця людина і чим вона займається”, – говорить Ткачук.

За його словами, Жук брав участь у незаконному збройному формуванні Донеччини під позивним “Москва”, а зараз перебуває в Росії.

“Із залученням цього росіянина були створені профілі вигаданих осіб у соцмережах Микола Гайдук та Степан Мазура. Через соціальні мережі з використанням цих профілів здійснюється інформаційно-психологічний вплив на українських користувачів”, – зазначив Ткачук.

За даними СБУ цей росіянин намагається спровокувати масові заворушення в Києві.

Жук причетний до створення та адміністрування спільнот у соціальних мережах “Патріоти України”, “Українська революція”, “Продовження Революції Гідності”, “Всі на Майдан”, які поширюють заклики до масових заворушень.

“Крім цього, на сьогоднішній день з Росії активно фінансується контентна реклама, яка пропагує ці заходи”, – зазначив Ткачук.

Також у якості фігурантів пропаганди з РФ він назвав прізвище глави громадської організації “Наждак” Миколи Дульского та сайт “Голос правди”.

Ткачук закликав громадян перевіряти інформацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: