Роми залишаються однією з найвразливіших соціальних груп в Україні – дослідження

Дата: 17 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Представники народності рома продовжують залишатися однією з найбільш вразливих соціальних груп в Україні.

Як повідомили Центру інформації про права людини в прес-службі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про це свідчать результати дослідження, проведеного в рамках реалізації програми Всесвітньої організації охорони здоров’я з реагування на надзвичайні ситуації стосовно вразливих груп населення.

Дослідження, проведене Німецьким інститутом ринкових досліджень протягом 2015-2016 років, було презентовано 14 червня на круглому столі, організованому Бюро ВООЗ в Україні.

Працівники Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності  Секретаріату Уповноваженого також взяли участь у круглому столі.

Основною метою дослідження було виявлення ключових проблем, пов’язаних із доступом до медичних і соціальних послуг, та надання рекомендацій щодо проведення подальших гуманітарних та стратегічних заходів з питань здоров’я населення рома.

У дослідженні був використаний досвід проведення аналогічного аналізу ситуації у цій сфері у Сербії у 2009 році. Однак враховувалися певні особливості та специфіка народності рома в Україні.

Результати проведеного аналізу засвідчили, що представники ромської національної меншини в Україні продовжують залишатися однією з найбільш вразливих соціальних груп, яка піддається систематичній маргіналізації, стигматизації та дискримінації.

Серед найбільших проблем, з якими стикаються роми в Україні, є ускладнений доступ до освіти, медицини, соціальних послуг і працевлаштування, відсутність ідентифікаційних документів.

Серед соціально-економічних чинників, які найбільш негативно впливають на становище ромів, є низький рівень доходів, неналежні побутові умови, а також низька обізнаність щодо виховання, харчування, догляду за дітьми.

В сукупності ці проблеми призводять до соціальної ізольованості ромської національної спільноти та обмеженості у реалізації прав.

У прес-службі зазначають, що попри те, що План заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року діє вже 3 роки, його виконання як центральними, так і місцевими органами державної влади важко назвати ефективним – фактично невирішеними залишаються ті самі проблеми, на які омбудсман звертав неодноразово увагу у своїх щорічних доповідях і про які також свідчать результати вказаного дослідження.

Рекомендації щодо проведення подальших гуманітарних та стратегічних заходів з питань здоров’я населення рома, вироблені за результатами проведеного дослідження Бюро ВООЗ в Україні, мають бути враховані органами державної влади для підвищення результативності державної політики в інтересах ромів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: