Роми, яких вигнали з Лощинівки, вимагають 700 тисяч гривень компенсації

Дата: 05 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Роми села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області, яких вигнали інші мешканці у серпні 2016 року, судяться з поліцією та головою сільради й вимагають 700 тисяч гривень компенсації.

Про це в ефірі “7 каналу” заявив голова Коаліції “Про дотримання прав національних меншин в Україні” Володимир Кондур.

Потерпілі вимагають компенсувати моральні та матеріальні збитки.

“На сьогодні відкриті кримінальна  та адміністративна справи щодо порушених прав мешканців села Лощинівка. Це семеро людей, які є представниками ромської спільноти. Предмет позову в тому, що, на жаль, поліцейські та місцева влада не забезпечили правопорядку та допустили такі незаконні дії”, – розповів Кондур.

Правозахисник зазначив, що спершу суд відмовлявся приймати позови, й наразі розгляд справ просувається повільно. “Здатність держави захистити права меншин під великим питанням”, – зазначав Кондур.

Раніше львівські ЗМІ повідомляли  про ініціативу містян “Ловці” – спільноту, що організовуватиметься для перешкоджання ромам, “які грабують людей”. Правозахисники назвали заклики до такої самоорганізації небезпечними та дискримінаційними.

Також мешканці Львова поширювали у Facebook заклики до самосуду над ромами. Як зазначав Центр інформації про права людини, такі заклики є мовою ворожнечі, вони спонукають до дискримінації за ознакою національності, що є правопорушенням за статтею 161 КК України (“порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії”).

Як відомо, наприкінці серпня 2016 року мешканці села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили будинки представників ромської меншини після того, як чоловік нібито ромської національності був звинувачений у вбивстві 9-річної дівчинки. Розлючені мешканці села погромили переважно хати людей, які оселилися тут 3 роки тому. У результаті один дім був підпалений, в інших – пошкоджені меблі, вибиті шибки.

Згодом громада села Лощинівка зажадала виселити з населеного пункту всіх представників ромської національності. Ромські родини були змушені виїхати з Лощинівки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter