Родини маріупольських прикордонників планують провести у Києві акцію із закликами повернути з полону своїх рідних

Дата: 24 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Громадська організація “Кордон” планує провести 27 серпня на майдані Незалежності мирну акцію, мета якої закликати владу звільнити з полону маріупольських прикордонників. До об’єднання входить понад 200 сімей, рідні яких близько півтора року перебувають у російських в’язницях.  

Про це представники ГО “Кордон” повідомили на пресконференції в Медіацентрі Україна.

Фото: Медіацентр Україна

Ми організовуємо мирну акцію на підтримку наших оборонців. Тих, хто обороняв нас з самого початку повномасштабного вторгнення ворога. Вони мужньо та гідно прийняли бій, а зараз ми повинні мужньо і гідно за них боротися. За кожного батька, чоловіка, сина, за весь Перший прикордонний загін, за весь Маріупольський гарнізон”, – повідомила дружина бранця Анжела Звєрєва.

Родини військовополонених створили групу у телеграмі, де обговорюють усі нагальні питання та проблеми, пов’язані з поверненням їхніх рідних. Крім того, представники об’єднання постійно контактують з Координаційним штабом, Міжнародним комітетом Червоного Хреста, ДПСУ, СБУ та Омбудсменам Дмитром Лубінцем. Спільнота також зверталася по допомогу до Ватикану, Туреччини, Індії тощо.

Ми звертаємось і ходимо на зустрічі до всіх, хто має відношення до визволення. Але вже пройшло багато часу – рік і 4 місяці, 528 днів… На жаль, дуже мало сімей маріупольських прикордонників можуть радіти поверненню героїв”, – з сумом розповідає дружина військовополоненого Світлана Поліщук.

Нагадаємо, за даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, станом на серпень 2023 року Україні вдалося повернути майже 2600 військовополонених та цивільних заручників на батьківщину. 

Останній обмін відбувся 7 серпня 2023 року: до України з російського полону повернули 22 захисників. Найстаршому з них виповнилося 54 роки, наймолодшому – 23. Тоді Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що це – 48-й обмін, який вдалося провести.

6 липня до України повернули 45 воїнів ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, а також двох цивільних і двох дітей, яких раніше депортували до РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter