Родини жертв MH-17 вимагають не допустити повернення Росії до ПАРЄ

Дата: 24 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Нідерландський фонд “Авіакатастрофа”, який представляє велику групу родичів жертв трагедії МН-17, вимагає не допустити повернення Росії права голосу в ПАРЄ.

Про це повідомляє “Укрінформ”. 

Представники фонду надіслали листа до ПАРЄ, де наголосили, що Росія не співпрацює зі слідством щодо катастрофи МН-17, поширює неправдиву інформацію щодо трагедії, а також нагадали членам асамблеї, що РФ позбавили права голосу через анексію Криму. 

“Росія не може просто взяти й отримати право голосувати в Раді Європи. Це можливо тільки за умови і наявності сильних гарантій того, що Росія буде співпрацювати в розслідуванні катастрофи МH-17”, – наголосили вони.

Відомо, що сьогодні в Страсбурзі відкривається сесія ПАРЄ, на якій можуть ухвалити рішення щодо повернення російської делегації. Як повідомляє “Європейська правда”, головним питанням порядку денного сесії є проєкт резолюції авторства бельгійки Петри де Суттер, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Зокрема, пропонується унеможливити позбавляти національні делегації права голосувати, виступати, а також права бути представленими в асамблеї та її органах. 

Російські парламентарі, які планують повернутися до ПАРЄ, нещодавно розповіли, що розглядають варіант залучення до делегації РФ депутатів з окупованого Криму. 

Нагадаємо, що на початку червня Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив резолюцію, що може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Цей крок може повернути до Ради Європи Росію, яку ще у 2014 році позбавили права голосу через анексію Криму. 

Уже декілька місяців активісти пропонують усім небайдужим приєднатися до онлайн-акції “Ви маєте нас почути!” до п’ятої річниці арешту Олега Сенцова. Вони закликають членів ПАРЄ не скасовувати санкцій щодо Росії, допоки вона не звільнить усіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ та на незаконно окупованих територіях України. 

Із закликом не допустити повернення Росії до ПАРЄ виступали й правозахисники

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: