Родичі розповіли деталі утримання в Криму українських рибалок

Дата: 12 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Російські силовики чинили психологічний тиск і тримали під дулами автоматів затриманих біля берегів анексованого Криму українських рибалок із судна “ЯМК-0041”.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.

За словами родичів, одразу після затримання рибалок відвезли до Балаклави “для проведення процесуальних дій”.

“Капітан судна наразі утримується у СІЗО м. Сімферополя, йому загрожує до 5 років позбавлення волі. Іншим чотирьом членам екіпажу не висували жодних звинувачень, проте їх незаконно утримували на території Криму. Вже третій місяць моряки не можуть повернутися на територію України – їм не повертають паспорти”, – розповіла Денісова.

Родичі також наголосили, що російські силовики чинили психологічний тиск і тримали моряків під дулами автоматів.

Людмила Денісова підкреслила, що вже неодноразово зверталася до російської колеги Тетяни Москалькової з приводу цієї ситуації.

“6 травня Уповноважена направила звернення з проханням встановити місцезнаходження українців та пояснити причини їх затримання, а також перевірити умови утримання та надання українцям медичної допомоги. Ще один лист до російської сторони був направлений 25 червня. У ньому Людмила Денісова висловила занепокоєння інформацією про те, що рибалки почали голодування та звернулася з проханням сприяти її особистому візиту до громадян України. Відповідь на свій запит вона отримала лише 10 липня з єдиною фразою: її прохання про відвідання даних громадян України направлено на розгляд компетентних органів”, – зазначає прес-служба.

Російські прикордонники затримали 4 травня екіпаж українського риболовецького судна “ЯМК-0041” з припискою в Очакові нібито за незаконне виловлювання камбали. Всього було затримано п’ятьох осіб, усіх їх доставили до Криму. Проти капітана судна було відкрито кримінальну справу, йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти затримання російськими прикордонниками українського риболовецького судна біля узбережжя анексованого Росією Криму і вимагає звільнити екіпаж.

Прокуратура АР Крим розслідує затримання Росією українського риболовецького судна в Чорному морі.

Нещодавно моряки українського судна “ЯМК-0041”, затримані російськими силовиками біля берегів анексованого Криму, на знак протесту відмовилися від їжі. Жодних звинувачень затриманим не висували.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: