Рівненське радіо опублікувало расистський матеріал про вбивство конголезця на Тернопільщині
Рівненське “Радіо Трек” опублікувало расистський матеріал про вбивство 24-річного студента з Демократичної Республіки Конго, в якому підозрюють 17-річну мешканку Тернопільського району.
Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомила Тетяна Печончик, керівниця Центру прав людини ZMINA.
https://www.facebook.com/tetiana.pechonchyk/posts/10163472911780564?comment_id=10163473406630564&reply_comment_id=10163473426740564¬if_id=1589299467082823¬if_t=mentions_comment&ref=notif
Так, 9 травня “Радіо Трек” опублікувало матеріал під назвою “Неповнолітня в Тернополі зарізала студента-негра з Африки, який її ґвалтував?”. Він починається з речення про те, що “на благословенному Заході арабам та африканцям уже давно дозволено ґвалтувати білих дівчат”.
“Цей матеріал є расистським і порушує основні журналістські стандарти та принципи роботи з інформацією. Він містить чимало ксенофобних упереджень стосовно темношкірих людей, які неприпустимі в розвинутому демократичному суспільстві і є просто непристойними в освіченому середовищі”, – зазначила правозахисниця в коментарі ZMINA.
Вона додала, що автор сам зізнається, що не знає всіх обставин убивства студента:
“Що сталося конкретно в Тернополі цієї ночі – нам достеменно невідомо”, – зазначає він. Однак продовжує звинувачувати в злочині саму жертву, а також розпалювати ненависть до всіх чорношкірих людей (“Виглядає, що конголезькі студенти почуваються в Тернополі королями”) та поширювати фейки (“За подібні групові зґвалтування (навіть неповнолітніх) в Британії чи Швеції поліція вже давно нікого не судить, якщо тільки ґвалтівники – араби чи негри”)”.
За словами Печончик, вона звернулася до редакції, зазначивши, що подібні публікації є неприпустимими, тож ЗМІ має зняти текст.
Правозахисниця наголосила, що якими б не були обставини справи, для ЗМІ не повинні поширювати ксенофобні висловлювання, оскільки вони можуть призвести до злочинів ненависті:
“Редакція в кінці додала, що це авторська колонка (авторства Кості Культреґера) і що думки, оцінки та спостереження – авторські. Хоча, звісно ж, ЗМІ несуть відповідальність за мову ворожнечі і не повинні її публікувати ні у вигляді колонок, ні у вигляді новин”.
Як зазначив у коментарі ZMINA Володимир Шевченко, голова Тернопільської правозахисної групи, яка надає юридичну підтримку родині вбитого, певні ЗМІ, крім “чуток”, також поширили фотографію студента: