Рівень антисемітизму в Україні найнижчий у Східній Європі

Дата: 29 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Найнижчий рівень побутового антисемітизму серед країн Східної Європи зафіксований в Україні: лише 5 відсотків українців не хотіли б бачити євреїв серед громадян своєї країни.

Про це свідчать результати опитування американського центру Pew Research Center, який проводився в 18 країнах Центральної та Східної Європи.

Також низькі показники спостерігаються в Сербії і Болгарії – по 7 відсотків. У деяких країнах Центральної та Східної Європи приблизно кожен п’ятий дорослий або більш кажуть, що вони не приймуть євреїв як співгромадян.

Найвищий рівень антисемітизму зафіксований у Вірменії (32 відсотки), Литві (23 відсотки) і Румунії (22 відсотки). Також досить високий рівень антисемітизму в Чехії і Польщі.

Зокрема, 18 відсотків поляків заявили, що не хотіли б бачити євреїв в якості громадян своєї країни і ще 30% сказали, що не прийматимуть їх як членів своєї сім’ї. Для Росії ці показники складають 14 і 40 відсотків відповідно.

Автори дослідження відзначають, що при розгляді поглядів на євреїв через призму переважаючих релігійних груп регіону немає суттєвої різниці між православними християнами і католиками. Хоча між країнами існують значні відмінності, ставлення православних християн регіону, здебільшого, схоже на ставлення католиків.

Наприклад, аналогічні частки православних християн і католиків по всьому регіону (17 і 16 відсотків відповідно) говорять, що вони не хочуть, щоб євреї були їх сусідами. Те ж саме можна сказати і про думки про євреїв як про громадян і членів сім’ї.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter