Рідні Балуха не отримують інформацію про стан здоров’я ув’язненого

Дата: 29 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Близькі та родичі не можуть отримати інформацію про стан здоров’я засудженого в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха, який продовжує голодувати в одиночній камері в СІЗО.

Про це повідомила дружина активіста Наталія Балух, передає Крим.Реалії.

“Ми не знаємо, що він там і як. Навіть не знаємо, чи живий він… Нічого… Мені зустрічі не дають, ми розлучені”, – зазначила вона. Літня мати Володимира Балуха також не може відвідувати його через свій незадовільний стан здоров’я.

Адвокатка Балуха Ольга Дінзе розповіла, що зможе побачити підзахисного й дізнатися про стан його здоров’я повну інформацію тільки 2 квітня. Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент разом із Дінзе планують подати клопотання до суду, щоб зустрітися з Балухом у СІЗО.

Адвокат Олексій Ладін, який веде низку справ в окупованому Криму, вважає, що голодування Володимира Балуха може сильно підірвати його здоров’я, повідомляє Крим.Реалії.

“З огляду на досвід голодування моїх підзахисних, не вважаю цей захід правильним, оскільки утримання в СІЗО досить жорстке. Голодування, звісно, привертає увагу громадськості, але дуже сильно підриває здоров’я, ясність розуму, здатність ефективно боротися та протистояти системі порушення прав людини… Треба враховувати, що в СІЗО і без того погане харчування, обмежені прогулянки, підвищена небезпека захворіти на туберкульоз, а ослаблений голодуванням організм, піддається ризикам багаторазово”, – зазначив адвокат.

Раніше Міністерство закордонних справ України вимагало негайно звільнити Володимира Балуха, який на знак протесту голодує в СІЗО.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму 14 березня змінив вирок Балуху. Суддя вилучив зі звинувачення пункт про придбання боєприпасів, активіста засудили до трьох років і п’яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4,6 тисячі гривень).

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Захист Балуха й правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, що був на подвір’ї його будинку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter