РФ ухвалила “антитерористичний пакет” законів, який закручує гайки в інтернеті

Дата: 24 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Державна дума РФ остаточно ухвалила так званий “антитерористичний пакет” законів , більшість яких присвячена можливості тотального контроля інтернету та мобільного зв’язку.

Зокрема, “антитерористичний пакет” порушує право громадян Росії на таємницю листування, гарантовану Конституцією. Це право може бути порушено тільки за рішенням суду. Проте “пакет Ярової” вимагає, щоб правоохоронні органи мали доступ до всіх даних без санкції суду.

Крім того, новий закон наказує всім “організаторам поширення інформації”, які використовують “додаткове кодування” електронних повідомлень, надавати в ФСБ інформацію, що дозволяє “декодувати” все, що буде потрібно.

Автори експертної доповіді, підготовленого до засідання Держдуми 24 червня, пишуть, що вимога про обов’язкове зберігання ключів від шифрування, в тому числі HTTPS, несе загрозу для безлічі сайтів. Шифрування використовують інтернет-банкінги, сервіси замовлення квитків і готелів, а також система надання державних послуг населенню (сайт gosuslugi.ru).

Також у законі є положення про те, що оператори стільникового зв’язку протягом трьох років повинні зберігати інформацію про факти з’єднання абонентів і півроку — записи розмов.

Власники месенджерів і соцмереж також не зможуть протягом року видаляти інформацію про факти передачі даних і інформацію про користувачів.

Згідно із прийнятими законами, до Кримінального кодексу внесено статтю про неінформування: за “неповідомлення про злочин” саджатимуть на строк до 1 року.

Ця норма поширюється на такі злочини як тероризм, захоплення влади і посягання на життя державного діяча.

Крім цього, в Кримінальний кодекс вводиться поняття “міжнародного тероризму” — “вчинення поза межами території Росії вибуху, підпалу або інших дій, що наражають на небезпеку життя, здоров’я, свободу або недоторканість громадян Росії”.

Прийняті закони знижують вік відповідальності за міжнародний тероризм до 14 років.

Кримінальний кодекс також доповнено статтею “схиляння, вербування або інше залучення” в організацію масових заворушень. Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Пакет законопроектів було внесено на розгляд Держдуми на початку квітня. Серед його авторів — депутат Держдуми Ірина Ярова і сенатор Віктор Озеров.

Також ці закони пропонували позбавляти громадянства за деякі злочини, але згодом цю поправку прибрали.

За матеріалами Громадське ТБ та Медуза

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: