РФ звинувачує Україну в атаках на ЗАЕС, намагаючись зняти з порядку денного питання деокупації станції – Кислиця

Дата: 16 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Атаки окупантів на ЗАЕС 7 та 9 квітня 2024 року були спланованою операцією під чужим прапором, спрямованою на зміщення фокуса від єдиного способу усунути всі загрози ядерній та фізичній безпеці, а саме – деокупації станції. 

Про це на засіданні Радбезу ООН заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає Укрінформ.

Фото: Getty Images

За його словами, Москва хоче навʼязати світу версію про те, що ядерні реактори, захист яких був спроєктований в такий спосіб, щоб витримувати найсильніші удари, атакували малопотужними безпілотниками ближнього радіуса дії, які призначені для враження піхоти й невеликих транспортних засобів на відстані кількох кілометрів.

Кислиця зауважує, що посилення мілітаризації станції та прилеглих окупованих територій залишається частиною російської воєнної стратегії. Москва використовує їх як прикриття для артилерійських ударів по територіях і населених пунктах на іншому березі Дніпра.

Нещодавно, як ділиться постпред, у соцмережах зʼявилися нові кадри російських солдатів та військової техніки в коридорах енергоблоків. Серед порушень, які вчиняє Росія, – встановлення протипіхотних мін за периметром станції, недопуск законного керівництва й персоналу на обʼєкт, відключення автоматизованого передання даних від системи радіаційного моніторингу, а також відсутність своєчасного та повного технічного обслуговування.

Україна, за словами посадовця, категорично відкидає “божевільні звинувачення” в тому, що вона може спричинити ядерну катастрофу.

“Невже хтось вірить, що країна, яка все ще відновлюється після найбільшої ядерної катастрофи, хотіла б повторення Чорнобиля 1986 року? Така ідея могла спасти на думку лише кремлівським пропагандистам, які відкрито мріють про те, щоб радіоактивний пил засипав українські міста”, – підкреслив він.

Тож Кислиця закликав міжнародну спільноту рішуче засудити російські провокації на ЗАЕС та долучитися до реалізації Формули миру президента Володимира Зеленського, одним із пунктів якої є відновлення ядерної та радіаційної безпеки. Також Україна просить усіх партнерів посилити тиск на РФ, зокрема, шляхом запровадження санкцій проти сектору атомної енергетики, задля недопущення подальших російських провокацій на ЗАЕС та сприяння деокупації станції.

Нагадаємо, 8 квітня експерти Міжнародного агентства з атомної енергії зафіксували черговий удар безпілотника по території Запорізької атомної електростанції, однак цього разу удар безпілотника не становив загрози для ядерного обʼєкта.

А 13 квітня група експертів МАГАТЕ, що перебувала на ЗАЕС, почула 16 вихідних ударів з артилерії  деякі лунали з близької відстані.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter