РФ проігнорувала пропозицію обміняти полонених католиків та мусульман до релігійних свят – Омбудсман

Дата: 09 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Україна пропонувала Росії обмін полоненими з нагоди Великодня та Свята розговіння (Ораза-байрам) у мусульман, але РФ проігнорувала це.

Про це розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

“Завтра мусульмани світу відзначатимуть закінчення посту – Ораза-Байрам. До того ж 31 березня католики відзначали Великдень. З цієї нагоди Україна стала ініціатором здійснення обміну військовополоненими, котрі сповідують іслам та є католиками”, – розповів він.

Українська сторона запропонувала формулу обміну “один до чотирьох”, тобто кількість повернутих полонених Росії перевищувала б кількість повернутих українців. У списку, який запропонувала Україна до обміну російській стороні, один католик і 146 мусульман. Однак запропоновані списки РФ проігнорувала.

“Як бачимо, навіть послання Папи Римського не додало мотивації росіянам здійснити обмін ні за формулою “всіх на всіх”, ні за інших умов. Попри таку нерозумну поведінку російської сторони Україна висловлює свою готовність до здійснення обміну за формулою “всіх на всіх” з нагоди відзначення православного Великодня”, – зазначив Омбудсман.

Таку пропозицію вже надіслали російській стороні. Лубінець додатково звернеться до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової.

Минулого року Росія також відмовилася від пропозиції України з нагоди початку священного для мусульман місяця Рамадан обміняти військовополонених, які сповідують іслам за принципом “всіх на всіх”.

Нагадаємо, в грудні 2023 року Лубінець казав, що наразі не вірить в обмін військовополоненими у форматі “всіх на всіх”. Він пояснює це тим, що РФ починаючи з літа 2023 року припинила повертати українських полонених.

А в березні цього року Лубінець розповів, що російська сторона максимально затримує обмінні процеси. Крім того, росіяни почали масово звертатися до родичів українських бійців та казати, що Україна нібито не хоче їх забирати.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter