РФ дозволила мешканцям окупованих територій голосувати онлайн на виборах до Держдуми

Дата: 20 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Мешканцям окупованих територій Донецької та Луганської областей України, які отримали російські паспорти, дозволили проголосувати на виборах депутатів Держдуми Російської Федерації в онлайн-форматі.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на постанову ЦВК РФ від 20 липня.

На виборах депутатів Держдуми у федеральному виборчому округу в дистанційному електронному голосуванні має право взяти участь громадянин РФ, який не має реєстрації за місцем проживання на території РФ, який отримав громадянство в спрощеному порядку відповідно до указу президента РФ від 24 квітня 2019 року № 183“, – зазначено в документі.

Вибори до Держдуми Росії призначено на 19 вересня 2021 року. Питання про порядок дистанційного електронного голосування на них було першим у порядку денному ЦВК РФ на 20 липня.

Усі охочі проголосувати на виборах депутатів Держдуми РФ повинні зареєструватися на порталі держпослуг, а їхній обліковий запис має бути підтверджено.

“Формат дистанційної участі в голосуванні громадян України, які оформили російські паспорти, дозволяє знизити градус напруги навколо виборів на окупованих територіях, у відносинах із західними партнерами України. Тому що цей формат менш конфліктний з точки зору відносин Росії та Заходу, ніж відкриття, наприклад, стаціонарних виборчих дільниць. І Росія цим користується. Але, з іншого боку, це вирішує і внутрішньополітичні проблеми в Росії, вони не дуже серйозні, але все ж таки існують, коли керівній партії Путіна виставляють претензії місцеві націоналістичні кола про те, що він не досить інтегрує захоплені території Донецької та Луганської областей”, – вважає аналітик громадської організації “Громадянська мережа “ОПОРА” Олександр Клюжев.

Саме тому, на думку експерта, цей мікс зовнішньополітичної раціональності та внутрішньополітичних розрахунків і призвів до такого формату голосування.

“Зараз Росія пояснює, що громадяни РФ зможуть дистанційно голосувати з будь-якої частини світу, і так вийшло, що вони проживають на території Донецької та Луганської областей. Але Україні треба пояснити, що паспорти видано шляхом створення незаконних адміністрацій на окупованій території. І в цьому сенсі участь громадян, які незаконно отримали ці паспорти або отримали документи внаслідок незаконної діяльності Російської Федерації на території іншої держави, вплине на легітимність і легальність російських виборів. Таке рішення ставить під питання, наскільки майбутній склад Держдуми представляє результат законного волевиявлення, який забезпечувався на основі в тому числі міжнародних стандартів”, – зазначив Клюжев.

Хоча, за словами аналітика, навряд чи рішення дистанційно забезпечити можливість голосувати громадянам України, які отримали паспорти на території Донецької та Луганської областей, будуть суттєво резонанснішими ніж окупація Криму та вибори на півострові.  

Нагадаємо, Російська Федерація видала понад 600 тисяч своїх паспортів мешканцям окупованих територій Сходу України. У разі незгоди отримати такий паспорт медики, вчителі, працівники підприємств можуть залишитися без роботи.

Фотографія обкладинки: з відкритих джерел

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: