Рекламістів запрошують на конкурс “Дискримінація не працює”. В журі ONUKA і Дахабраха

Дата: 18 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Креативний директор Tabasco Олександр Смірнов, солістка проекту ONUKA Наталія Жижченко, соліст гурту ДахаБраха Марко Галаневич, ведуча Громадського радіо Лариса Денисенко, правозахисник Зорян Кісь, лідери думок та активісти долучились до соціальної кампанії “Дискримінація не працює”, яка має побороти дискримінацію в українських офісах.

Про це Центру інформації про права людини повідомили у прес-службі фестивалю соціальної реклами Molodiya Festival.

Кампанія “Дискримінація не працює” розпочалась із конкурсу соціальної відеореклами, далі найкращі роботи показуватимуть у найбільшій мережі кінотеатрів Планета Кіно та на телебаченні. Конкурс орієнтований на молоді продакшени та незалежних режисерів. Призовий фонд конкурсу – 80 000 грн.

Активісти оберуть найкращі відеоролики молодих рекламістів, які розповідатимуть про дискримінацію на роботі: як її “побачити” та якими інструментами з нею боротись.

Ініціатори конкурсу – Кампанія проти дискримінації та Molodiya Festival.

“З Луганська?”, “45+?”, “Діти є? А плануємо?” – це не традиційні питання на співбесіді, це – дискримінація. Жінки репродуктивного віку, переселенці, представники ЛГБТКІ-спільноти, люди з інвалідністю часто не розглядаються як потенційно ефективні працівники. Це не право вибору роботодавця, це – дискримінація. Вона так добре прижилась в українських офісах, що її прояви часто воліють видавати за норму, жарт чи індивідуальну проблему самого скривдженого. Дискримінація на роботі – невидима проблема небачених масштабів”, – кажуть ініціатори кампанії.

“Поле для креативу – широке, головне – дослідити тему. Адже із дискримінацією можна зустрітись на будь-якому етапі працевлаштування, починаючи з оголошення про вакансію. Наприклад: “Нам потрібна жінка до 30 років на посаду секретарки”. Подібні оголошення заборонені законом, оскільки такі ознаки, як стать та вік не є кваліфікаційними, це просто примха працедавця. Якщо працедавець відмовляє людині у працевлаштуванні через національність, стан здоров’я, політичні погляди, вагітність, вік, належність до профспілок  тощо – це також незаконно”, – пояснює Ірина Текучова, координаторка Кампанії проти дискримінації.

За словами організаторів, в Україні цю проблему настільки замовчують, що навіть скласти точну статистику тяжко, але орієнтовно це 60% – саме стільки фахівців хоча б один раз зіштовхнулись із дискримінацією на роботі. До слова, у низці європейських держав працівники компаній проходять спеціальні курси, де отримують базові знання про боротьбу із дискримінацією на робочому місці і мобінгом. Тому кампанія “Дискримінація не працює” у першу чергу має на меті вивести проблему “з тіні”.

“Від учасників, як завжди, чекаємо конструктиву, нешаблонних підходів та знання теми. Читати антидискримінаційне законодавство насправді зовсім не нудно”, – нагадують у Molodiya Festival.

“Усім людям варто боротися за свою гідність, хоча часом то і здається безнадійно”, – підсумовує Марко Галаневич.

Заявка учасника та усі деталі на сайті: www.molodiya.com.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: