Реформатори вимагають відставки генпрокурора Шокіна після звільнення його заступника

Дата: 16 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Звільнити з посади Генерального прокурора України Віктора Шокіна вимагають від Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Таку реакцію з боку експертів Реанімаційного Пакету Реформ (РПР) викликала вчорашня заява заступника Генерального прокурора Віталія Каська про відставку.

Також реформатори заявляють, що відставка Каська зводить нанівець сподівання українського суспільства, реформаторів у владі, експертного середовища та міжнародних партнерів провести реформу прокуратури в Україні.

“…Прокуратура стала основним чинником зневіри суспільства у справедливість і можливість змін. Згідно з останніми даними соцопитування, довіряють цьому органу менше 7% населення”, йдеться в заяві РПР.

За два роки прокуратура не забезпечила доведення до вироку жодного кримінального провадження проти колишніх чиновників режиму Януковича, не забезпечила продовження санкції ЄС проти низки колишніх чиновників режиму Януковича, поновила практику кримінальних проваджень на основі політично-мотивованих звинувачень, не допустила оновлення кадрового складу прокурорів, продовжує зловживати функцією загального нагляду чим породжує корупцію і серйозно знижує інвестиційну привабливість країни.

Експерти РПР закликали не тільки звільнити з посади Генерального прокурора України Віктора Шокіна, а й забезпечити створення до 15 квітня 2016 року Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, до складу якої вимагають включити прокурорів, які є громадянами держав-членів ЄС, США чи Канади.

Також закликають новою Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією провести відкритий конкурс на всі посади в регіональні прокуратури і Генеральну прокуратуру України.

І привести структуру заробітної плати прокурорів у відповідність з вимогами закону. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: