“Реанімаційний пакет реформ” закликає уряд не готувати юристів у вишах силових відомств

Дата: 14 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Коаліція громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ” закликає уряд не саботувати реформу правничої освіти і не збільшувати держзамовлення на підготовку юристів у вишах силових відомств, оскільки це віддалятиме українське правосуддя від стандартів верховенства права.

Про це йдеться у відкритому зверненні РПР.

Приводом для звернення стали наміри Кабінету Міністрів України спрямувати понад 60% держзамовлення на підготовку юристів у вишах МВС, СБУ, Міноборони, фіскальної і кримінально-виконавчої служб. Згідно з цими планами, лише вищі навчальні заклади системи МВС готуватимуть у 1,5 рази більше бакалаврів права, ніж звичайні університети.

“Водночас в усьому світі юристів, зокрема, суддів, прокурорів, адвокатів та нотаріусів, готують не виші силових структур, а класичні університети”, – наголошують в РПР.

Таким чином, на думку експертів РПР, наразі відбувається чергова спроба зірвати реформу правничої освіти. РПР застерігає Кабінет Міністрів від саботажу цієї важливої реформи. Адже, держзамовлення на підготовку юристів у старих міліцейських вишах фактично йде всупереч із запровадженням спеціалізованої підготовки майбутніх поліцейських у новоствореній Поліцейській академії Національної поліції України, яка готуватиме поліцейських, а не юристів. Водночас у вишах МВС досі готують юристів, вимагаючи від абітурієнтів, які пройшли ЗНО, пройти “творчий” конкурс “Майбутня професія – поліцейський”.

“Силові структури не є місцем роботи представників правничої професії – суддів, прокурорів, адвокатів, нотаріусів. Відомчі навчальні заклади за державний кошт мають здійснювати підготовку за спеціальністю “правоохоронна діяльність”, а не “право”. Поки правників – майбутніх суддів, прокурорів, адвокатів, нотаріусів – готуватимуть вищі навчальні заклади силових структур, українське правосуддя все далі віддалятиметься від стандартів верховенства права”, – йдеться у зверненні.

Автори звернення нагадують, що це вже не перші спроби зірвати реформу юридичної освіти. Зокрема, МВС хотіло віднести до вищої юридичної освіти спеціальність “правоохоронна діяльність”, яка немає нічого спільного з юриспруденцією; а також вивести відомчі виші силових структур з-під системи добору студентів через ЗНО. Тоді завдяки принциповій позиції громадськості і уряду, ці контр-реформаторські дії вдалося зупинити.

“На тлі відчутного прогресу у реформуванні юридичної освіти будь-які спроби зірвати цей процес за допомогою політичних чи фінансових інструментів є контрпродуктивними. Саме тому найбільша коаліція громадських організацій Реанімаційний пакет реформ закликає уряд Володимира Гройсмана не замовляти підготовку юристів – майбутніх суддів, прокурорів, адвокатів, нотаріусів – у вищих навчальних закладах силових структур”, – наголошується у зверненні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter