“Реальна історія Криму”: документальну стрічку Акіма Галімова показали в межах ІІІ Парламентського саміту Кримської платформи
Документальну стрічку українського кримськотатарського журналіста, сценариста та продюсера Акіма Галімова “Реальна історія Криму” показали учасникам III Парламентського саміту Кримської платформи в столиці Латвії Ризі.
Показ відбувся 23 жовтня у столичній Кам’яниці Чорноголових, пише ZMINA.
У стрічці журналіст з допомогою історичних фактів і документів розвінчує міф росіян про те, що Крим нібито є й завжди був невіддільною частиною Росії.
Перед початком показу зі вступною промовою виступив спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Він подякував Латвії за підтримку та наголосив на тому, що латвійський народ дуже добре знає і розуміє, що таке окупація, бо свого часу він, як і українці, і кримські татари, боровся за свою незалежність від СРСР.
З вітальними словами перед учасниками заходу виступили також спікерка Сейму Латвії Дайга Мієріня, міністерка закордонних справ країни Байба Браже, мер Риги Вілніс Кірсіс, висловивши беззаперечну підтримку Україні.
Після показу документального фільму відбулася дискусія щодо майбутнього Криму, в якій взяли участь Постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, членкиня Меджлісу кримськотатарського народу, журналістка Гаяна Юксель, журналіст, продюсер Акім Галімов.
Зокрема, Чубаров під час обговорення відзначив важливість дипломатичних зусиль української влади та міжнародної спільноти щодо завершення війни та деокупації всіх українських територій і водночас наголосив на тому, що зволікання та недостатній тиск на Росію неприпустимі, бо це може призвести до її перемоги в цій війні.
Нагадаємо, що 23–24 жовтня 2024 року в столиці Латвії Ризі проходить III Парламентський саміт міжнародної Кримської платформи, організований парламентом Латвійської Республіки в співпраці з Експертною мережею Кримської платформи, Латвійською платформою для розвитку співпраці (LAPAS) та Латвійським інститутом міжнародних відносин.
Участь у заході підтвердили делегації з понад 40 країн світу та представники міжнародних організацій.
Два попередніх парламентських саміти Кримської платформи відбулися в Загребі (Хорватія) та Празі (Чехія).
Раніше ZMINA повідомляла про те, що найнебезпечнішою тенденцією для свободи слова в окупованому Криму залишаються сфабриковані кримінальні переслідування громадянських журналістів, спрямовані на подальше придушення будь-яких виявів альтернативної думки на півострові.
Про це заявила керівниця проєктів Центру прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко під час пресконференції в межах III Парламентського саміту міжнародної Кримської платформи в Ризі 23 жовтня.